Czy wybór fotografa do portfolio artystów ma znaczenie?

Marek Kondrat

Sesja zdjęciowa do portfolio aktora czy muzyka odgrywa decydującą rolę w ich karierze, dlatego fotografie wizerunkowe muszą zostać wykonane nienagannie. Choć na rynku działa wielu dobrych fotografów, to nie każdy sprawdzi się odpowiednio w tym zadaniu. Przeczytaj poniższy artykuł, aby poznać wskazówki na temat wyboru właściwego fotografa do zdjęć artystów.

Fotograf portretowy to podstawa

Szukając fotografa z myślą o zdjęciach do portfolio artysty, koniecznie trzeba postawić na osobę, która specjalizuje się w fotografii portretowej. Doświadczenie w innych dziedzinach, np. fotografii krajobrazowej czy ślubnej może negatywnie wpłynąć na efekt końcowy zdjęć. Warto upewnić się też, że fotograf wykonuje zdjęcia w profesjonalnej przestrzeni, takiej jak nasze studio filmowe w Warszawie. Przed wyborem fotografa sprawdź jego portfolio i upewnij się, że zrobione przez niego zdjęcia prezentują się profesjonalnie, są dobrze wykonane i estetycznie przedstawiają portretowaną osobę.

Na co zwracać uwagę przy wyborze fotografa do zdjęć aktorskich?

Zdjęcia w portfolio aktorskim mają ogromne znaczenie. To one są pierwszą wizytówką aktora i mogą zdecydować o tym, czy zostanie zaproszony na casting. Stąd tak ważne jest, aby portfolio prezentowało się nienagannie, a zdjęcia podkreślały atuty artysty i pokazywały jego naturalne emocje. Warto więc wcześniej zapoznać się z dziełami wybranego fotografa i określić, czy wykonywane przez niego zdjęcia zachęcają do zwrócenia na nie uwagi. W tej kwestii liczy się także doskonała obróbka. Przekazane fotografie powinny być bowiem gotowe do dodania w portfolio. Dobrze jest też wcześniej spotkać się z fotografem, ocenić jego studio oraz sprawdzić, jak układa się wspólna komunikacja, która jest podstawą udanej sesji zdjęciowej.